Saphir SinusCut verkleint stoppels en groenbemesters

SinusCutmachines zijn bedoeld voor het verkleinen van koolzaad- en maisstoppels, groenbemesters en andere gewasresten. De machine splijt -zoals te zien was op de Akkerbouwdag 2025- de stoppels om de vertering ervan te stimuleren en het biedt schadelijke insecten geen schuilplaats.
‘We importeren sinds een jaar de Saphir SinusCut. Deze machine onderscheidt zich van andere machines door de unieke spiraalvormige dubbele messenwalsen, die zorgen voor een gelijkmatige krachtverdeling en een optimale snijprestatie, zegt Christian Zutt van Vlaming Groep. ‘De vorm van de messenwalsen zorgen ook voor minder bodemtrillingen. De balk voorop drukt de groenbemester omlaag. Voor extra druk op de bodem zijn op de machine blokken gemonteerd die in totaal vierhonderd kilo wegen.’ Alle modellen in de SinusCut-serie (onafhankelijk van hun breedte) beschikken over dubbele messenwalsen met golvende (sinusvormige) messen, die groenbemesters, gewasresten en onkruiden efficiënt snijden. Zutt: ‘Ook bij hoge werksnelheden loopt de wals bijzonder rustig en houdt daardoor zeer nauwkeurig de werkdiepte aan.’
Extra brede uitvoering van 8,6 meter
De machine is verkrijgbaar in verschillende werkbreedtes. In 2024 zijn de modellen van 3,4,5 en 6 meter breed succesvol geïntroduceerd. De 3-meter versie heeft een stijf frame, de bredere versies zijn hydraulisch opklapbaar. Dit voorjaar is het nieuwe model (SinusCut 860) op de markt. Hiermee is een werkbreedte van 8,6 meter mogelijk als telers de SinusCut 860 (die aan beide zijkanten van de trekker nog 2,8 meter meeneemt) achter de trekker combineren met de SinusCut 300 aan de voorkant van de trekker. De breedste messenwals verhoogt de productiviteit en is een efficiënte oplossing voor grotere percelen. De SinusCut 860 is met name geschikt voor loonwerkers, grote landbouwbedrijven en machinecoöperaties die behoefte hebben aan bredere machines. Maar ook bestaande gebruikers van de SinusCut 300, kunnen met de 860-versie hun werkbreedte flink uitbreiden. De pendelende ophanging van de 860 zorgt voor een flexibele aanpassing aan de ondergrond, ook op ongelijke percelen.

Extra opties SinusCut 860
De extra opties van de SinusCut 860 maken de machine nog veelzijdiger. Er is toevoeging van een Saphir-impulsbalk mogelijk. Die snijdt niet alleen de stoppels af, maar splijt ook de wortels en richt de stengels op. Dit zorgt ervoor dat de stengels goed voor de messen komen en goed worden afgesneden. Daarnaast is het mogelijk om een naloop-eg te monteren, wat helpt bij de kieming van onkruidzaden en oude zaden, de verdeling van oogstresten en het creëren van een fijne, egale bodem. Ten slotte is ook montage van een kleine zaaimachine op de SinusCut 860 mogelijk, waarmee gebruikers in één werkgang gewasresten verwerken en tegelijkertijd een nieuw gewas kunnen inzaaien. De werksnelheid ligt tussen de 5 tot 25 km per uur en de aanschafprijs ligt rond de € 12.000 (exclusief btw).
Door op “Plaats reactie” te klikken ga ik akkoord met
de gebruikersvoorwaarden en de Privacy Policy.